ISTORIJA, ATRIBUTIKA

DARŽELIO ISTORIJA
Nuo 1960 m. Viduklėje, Kęstučio gatvėje stovėjusiame gyvenamajame name, pradėjo veikti pirmasis miestelio vaikų darželis. 1970 m. Gamyklos gatvėje atidarytas naujas tipinis dviejų aukštų lopšelis- darželis "Ąžuoliukas". Tipiniame pastate visi vaikai, norintys lankyti lopšelį- darželį, netilpo, todėl 1987 m. gyvenamojo namo trijų kambarių bute buvo atidaryta dar viena darželio grupė. 1991 m. pastatytas darželis priklausė Viduklės paukštininkystės ūkiui, tačiau greitai buvo perduotas Švietimo skyriaus žinion. 1992 m., labai sumažėjus vaikų skaičiui liko tik dvi darželio grupės. 1993 m., pradėjus mokėti tėvams pašalpas iki 3 metų vaiko išlaikymui, dar sumažėjo darželį lankančių vaikų. Teko uždaryti dar vieną grupę.

1996 m. gegužės 7 d. vaikų lopšelis- darželis "Ąžuoliukas" buvo reorganizuotas į pradinę mokyklą-darželį. Padaugėjus ikimokyklinio amžiaus vaikų, norinčių lankyti darželį, 2007 m. birželio 28 d. sprendimu Nr. (1.1)TS-125 "Dėl Raseinių rajono Viduklės mokyklos-darželio pertvarkymo", pradinių klasių mokiniai perkelti į Viduklės Simono Stanevičiaus vidurinę mokyklą. Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2008 m. kovo 27 d. sprendimu Nr. (1.1)TS-94 "Dėl Raseinių rajono Viduklės mokyklos-darželio vidaus struktūros pertvarkymo, tipo ir pavadinimo pakeitimo bei darželio nuostatų patvirtinimo" pakeistas pavadinimas į Viduklės darželį.

DARŽELIO DAINA
Kur susitinka daug kelių,
Virš Ataugos pakyla saulė,
Šiltų apklotas spindulių
Vaikystės nuostabus pasaulis.

Pried.
O čia, prie kelio,
Prie ilgo kelio,
Mus pasitinka šilti langai.
Čia mokykla mūs,
Čia mūs darželis,
Čia mūs vaikystė,
Čia mes- draugai.

(Žodžiai ir muzika Palmyros Želvienės)

DARŽELIO EMBLEMA

Ir mes išeisim tuo keliu
Sutikti laimę savo šviesią.
Galbūt, todėl tiek spindulių
Kas rytą delnus savo tiesia.

VIZIJA
Įstaiga, laiduojanti ugdymo kokybę, atitinkančią šiuolaikinio žmogaus poreikius, turinti tvirtą materialinę bazę, skatinanti pedagogų profesinių kompetencijų tobulėjimą ir mokymąsi mokytis, ugdanti visavertį, aktyvų Lietuvos pilietį.

MISIJA
Visapusiškai ugdyti vaiką saugioje, estetiškoje aplinkoje, atsakingai atliekant pedagogų pareigas, palaikant glaudžius ryšius su tėvais (globėjais, rūpintojais) ir kolegomis, nuolat patiems tobulėjant, kūrybingai organizuojant veiklą, pastebint kiekvieną vaiką, jo daromą pažangą.

FILOSOFIJA
"... Jeigu šita žemė kam priklauso,
Tai pirmiausia, žinoma, vaikams..." (Justinas Marcinkevičius)

(8-428) 55-148